Stomatologia zachowawcza

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne wykonywane jest przy głębokich ubytkach próchnicowych sięgających komory miazgi, często również przed planowanym leczeniem protetycznym. Polega na usunięciu zapalnie zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba, oraz wypełnieniu odpowiednim materiałem najczęściej gutaperką.

System kanałowy zęba może posiadać dodatkowe kanały i rozwidlenia niewidoczne gołym okiem. Pominięcie ich przy oczyszczaniu może powodować nawrót zapalenia a nawet zapalenie tkanek otaczających ząb. Używając mikroskopu do leczenia kanałowego możemy zminimalizować częstotliwość występowania takich sytuacji. Dzięki zastosowaniu 25 krotnego powiększenia możemy leczyć skomplikowane przypadki kanałów zakrzywionych, zrośniętych, sperforowanych (przedziurawiony), oraz tych z pozostawionymi w kanale złamanymi narzędziami. Doskonała widoczność pola operacyjnego daje możliwość bezpiecznego udrażniania zobliterowanych kanałów na ich pełną długość. Leczenie endodontyczne pod mikroskopem znacznie zwiększa skuteczność działania lekarza a często ratuje zęby, które nadawałyby się jedynie do usunięcia.

Wypełnienie zęba metodą bezpośrednią (plomba)

Po dokładnym oczyszczeniu i opracowaniu ubytku próchnicowego, wypełnia się go wysokiej jakości materiałem światłoutwardzalnym Gradia GC, dopasowanym kolorystycznie do pozostałych tkanek zęba, następnie polimeryzuje lampą. W ostatnim etapie wypełnienie jest polerowane do uzyskania wysokiego połysku i gładkości.

Wypełnienie zęba metodą pośrednią - Inlay/Onlay/Overlay

Jest to kosmetyczne wypełnienie korony zęba, które wykonuje się z porcelany lub kompozytu. Stanowi ono alternatywę w stosunku do wypełnień tradycyjnych (plomb), jest bardziej wytrzymałe, odporne na ścieranie i estetyczne. Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych przez lekarza wycisków. Znajduje zastosowanie w odbudowie przede wszystkim dużych ubytków w zębach ,,żywych” i po leczeniu kanałowym.Lepiej odtwarza punkty okluzyjne- guzki, bruzdy (zagłębienia anatomiczne). Jest znacznie trwalsze i bezpieczniejsze dla zęba od zwykłych wypełnień daje możliwość prawidłowego i bardzo precyzyjnego odtworzenia punktów stycznych ,co gwarantuje pacjentom prawidłową fizjologię brodawki dziąsłowej.

lek. dent. Ewa Dębska

Ewa Dębska

lekarz dentysta

Interesuję się stomatologią biofunkcjonalną, której podstawowym założeniem jest wykonywanie prac rekonstrukcyjnych w jamie ustnej z respektem dla funkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Wykonuję kompleksowe rekonstrukcje zwarcia z zastosowaniem materiałów kompozytowych, pełnoceramicznych, implantów oraz protez ruchomych. Zajmuję się również diagnostyką i leczeniem dysfunkcji okluzyjnych, oraz zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Stale poszerzana wiedza zdobywana na licznych kursach w kraju i za granicą daje mi możliwości zaproponowania pacjentowi spersonalizowanego planu leczenia dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb .

W swojej pracy wykorzystuję skaner wewnątrzustny i techniki cyfrowe aby zapewnić pacjentowi najwyższy poziom usług. Wszystkie prace rekonstrukcyjne (licówki, korony, mosty, nakłady) wykonuję w laboratorium cyfrowym w technologii CAD/CAM.

Aktualnie jestem w trakcie 2,5 rocznego cyklu szkoleniowego Curriculum Ortodoncji ,w naszym gabinecie prowadzę leczenia ortodontyczne pacjentów z zastosowaniem aparatów samoligaturujących oraz nakładek invisilign.

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który ukończyłam w 2009 roku.

W wolnym czasie uwielbiam aktywnie spędzać czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Dyplomowana higienistka stomatologiczna - Paulina Tulej

Paulina Tulej

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

Ukończyłam kierunek higienistka stomatologiczna w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. W trakcie kształcenia zawodowego byłam nagradzana stypendium naukowym za wysoką średnią ocen jak i pozytywną postawę. Jako wykwalifikowana higienistka w naszym gabinecie zajmuję się:

  • zabiegami higienizacyjnymi i profilaktycznymi tj. skaling, piaskowanie i fluoryzacja zębów
  • gabinetowym wybielaniem zębów
  • profesjonalnym wsparciem lekarza podczas wszelkich procedur

Obecnie w szkole w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle podnoszę wiedzę z zakresu sterylizacji medycznej. Prywatnie czas wolny poświęcam na jazdy rowerowe, pieczenie ciast oraz robótki ręczne.

lek. dent. Michał Lubaś

Michał Lubaś

lek.dent-specjalista chirurgii stomatologicznej

Jestem absolwentem Wydziału Lekarsko- Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2018 roku rozpocząłem szkolenie specjalizacyjne z chirurgii stomatologicznej w Poradni Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii w Lublinie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo- Twarzowej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach.

Dyplomowana higienistka stomatologiczna - Katarzyna Janiga

Katarzyna Janiga

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

W 2020 roku ukończyłam kierunek higienistka stomatologiczna w Centrum Szkolenia Zawodowego w Jaśle. W gabinecie stomatologicznym zajmuję się rejestracją pacjentów, organizacją pracy lekarzy, wykonuję zabiegi profesjonalnej higienizacji zębów tj: skaling, piaskowanie, fluoryzacja oraz wybielanie. Jestem przyjazna i lubię kontakt z ludźmi. Prywatnie jestem mamą oraz posiadaczką małego domowego zoo. Lubię muzykę i spacery. W wolnym czasie zajmuje się pieczeniem ciast.

Specjalista chirugii stomatologicznej - Leśniak Anna

Anna Leśniak

lekarz dentysta specjalista chirurgii stomatologicznej

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Lublinie w 2014r. W roku 2021 uzyskałam tytuł specjalisty z zakresu chirurgii stomatologicznej. Należę do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo - Twarzowej. Swoje kwalifikacje podnoszę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. W swojej pracy cenię uśmiech i wdzięczność pacjentów. Lubię aktywnie spędzać czas wolny.

lek. dent. Ewa Dębska

Marzena Lorenc

lekarz dentysta

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Praca jest moją pasja, w gabinecie zajmuję się leczeniem kanałowy pod mikroskopem jak również leczeniem zachowawczym i protetycznym. Umiejętności zawodowe poszerzam uczestnicząc w licznych kursach. W chwilach wolnych od pracy lubię podróże oraz aktywne spędzanie czasu.

lek. dent. Ewa Dębska

Natalia Pyjko

asystentka stomatologiczna

Jestem uczennicą Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle na kierunku higienistka stomatologiczna. W trakcie kształcenia zawodowego zostałam nagrodzona stypendium naukowym za wysoką średnią ocen. Praca w gabinecie daje mi satysfakcję oraz możliwość rozwoju w różnych dziedzinach stomatologii. Lubię gotować i aktywnie spędzac czas wolny. Interesuję się sportem i motoryzacją.