Umów się na wizytę
795 520 840
Jasło, ul. Dworcowa 3

Protezy szkieletowe / Prace kombinowane

Protezy Szkieletowe

Ruchome uzupełnienia protetyczne, które pacjent może samodzielnie usunąć z ust.

Zbudowane są z metalowego trzonu oraz akrylowych części imitujących dziąsła oraz zęby. Protezy szkieletowe dodatkowo zawierają jeszcze klamry oraz wypustki opierające się na niektórych zębach .

Protezy szkieletowe uznawane są za najlepszy wybór spośród protez ruchomych, gdyż nie działają destrukcyjnie na tkanki przyzębia, co spowodowane jest odpowiednim przenoszeniem sił na zęby (tzw. przenoszenie ozębnowe). W przypadku rozchwiania niektórych zębów można zastosować szynoprotezy (rodzaj protez szkieletowych), które oprócz odbudowywania brakujących zębów, będą stabilizowały rozchwiane zęby.

Prace kombinowane

Połączenie uzupełnień stałych (koron) i ruchomych (protez szkieletowych) w jednej pracy protetycznej, dzięki zastosowaniu tzn. zatrzasków lub zasuw. Daje to możliwość wyeliminowania obecności klamer zwłaszcza w odcinku przednim uzębienia, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrego utrzymania protezy szkieletowej. Pozwala na wykorzystanie w pracy uzębienia resztkowego,które nie kwalifikuje się jeszcze do usunięcia, ale już nie pozwala na zastosowanie samodzielnego uzupełnienia stałego.