Umów się na wizytę
795 520 840
Jasło, ul. Dworcowa 3

Profilaktyka

Skaling / usunięcie kamienia nazębnego

Kamień czyli zwapniała płytka nazębna, zaczyna tworzyć się już kilka godzin po posiłku, na ogół wzdłuż brzegu dziąsłowego oraz pomiędzy zębami. W celu utrzymania zdrowych zębów a w szczególności dziąseł zaleca się regularne usuwanie kamienia w odstępach 6 do 12 miesięcy w zależności od potrzeb. W naszym gabinecie usuwamy kamień za pomocą skalera ultradźwiękowego Woodpecker UDS-E. W większości przypadków zabieg ten jest bezbolesny, sporadycznie mogą wystąpić u pacjenta dyskomfort oraz nieznaczne dolegliwości bólowe w trakcie zabiegu, oraz kilka dni po nim. W celu ich zmniejszenie zaleca się stosowanie pasty na nadwrażliwość 2-3 tyg. po zabiegu lub zabiegu lakierowania bezpośrednio po skalingu.

Piaskowanie

Stosowane najczęściej jako dopełnienie zabiegu skalingu. Polega na usunięciu osadu nazębnego powstałego z kawy, herbaty, czerwonego wina czy też papierosów, przy pomocy strumienia piasku pod ciśnieniem. Do zabiegu używamy wygodnej i ergonomicznej piaskarki PROPHY-MATE NEO M4. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Lakierowanie

Pokrycie wyczyszczonych powierchni zębów preparatem fluorkowym. Ma na celu wzmocnienie struktury zęba, zwiększenie odporności na próchnicę oraz zmniejszenie nadwrażliwości.